O medycynie estetycznej słów kilka – wstęp do tematu ;)

Posted on

No i stało się!

Dnia 21 marca niczym trzy nieustraszone wojowniczki – ja (reprezentantka kategorii 30+), Aga (40+) i gościnnie Kasia (50+) postanowiłyśmy zmierzyć się z faktami i mitami dotyczącymi zabiegów medycyny estetycznej.

Jak się okazało już na wstępie, dla każdej z nas medycyna estetyczna oznacza zupełnie co innego.

Dla mnie to sposób na ułatwienie sobie życia(np. dzięki usunięciu naczynek lub poddaniu się serii zabiegów mezoterapii), dla Agi to podróż w nieznane a dla Kasi to sposób na poprawę samopoczucia i urody. Niedługo przedstawimy relację filmową z wydarzenia, podczas której każda z nas opowie o swoich oczekiwaniach i lękach związanych z medycyną estetyczną. W trzech odrębnych wpisach opowiemy o naszych odczuciach przed i po zabiegu oraz przedstawimy dokumentację zdjęciową!

W najbliższym czasie przedstawimy następujące relacje:

 • MEZOTERAPIA zabieg dla 30+
 • WYPEŁNIACZE zabieg dla 40+
 • WOLUMETRIA TWARZY zabieg dla 50+

Okazuje się, że mimo tak różnych zadań stawianych przez nas medycynie estetycznej, mamy podobne lęki – ból, nienaturalny wygląd, powikłania po zabiegach. Bólu niestety nie da się całkowicie uniknąć, jednak obawy przed nienaturalnym wyglądem i powikłaniami po zabiegach, jak najbardziej tak. Bardzo ważne jest, aby wybrać lekarza, który jest doświadczony, który potrafi uczciwie doradzić i odmówić przeprowadzenia zabiegu, jeśli uzna go za niekorzystny lub niebezpieczny dla pacjenta. Zawsze warto zrobić rozeznanie wśród znajomych, na portalach typu znanylekarz, na fanpage’ach placówek medycyny estetycznej.

My z Kasią (Aga jest zupełną świeżynką ;)) od dłuższego czasu korzystamy z usług doktor Moniki Bujanowskiej(przyjmuje w kilku placówkach w Warszawie).  Po co podaję nazwisko? Ano po to, że kiedy ja po raz pierwszy myślałam o wykonaniu zabiegu – chodzi o wcześniej wspomniane zamykanie naczynek – to miałam ogromny problem z wybraniem miejsca. Po prostu się bałam. Jako że nie jestem z Warszawy i moi znajomi mieszkali w innych miastach, nie miałam możliwości zwrócenia się o polecenie zaufanego lekarza, który przeprowadziłby zabieg. Bardzo nie lubię chodzić do lekarzy i każda wizyta jest dla mnie stresująca (zwłaszcza ta, która może wiązać się z bólem!). Dlatego ważnym dla mnie jest nie tylko wiedza i doświadczenie, ale też usposobienie lekarza. Byłam w kilku miejscach w Warszawie i doświadczenia miałam bardzo różne (jednak większość bardziej lub mniej traumatycznych). Dopiero u dr Bujanowskiej poczułam się zaopiekowana i bezpieczna. Do tego zawsze jest bardzo wesoło 😉 A o to chyba chodzi. Trochę jak u prawnika, trzeba znaleźć swój „match”. 

 

No i na koniec mini niespodzianka. Jeśli ktoś z Was chciałby poddać się zabiegowi (niekoniecznie inwazyjnemu!), u dr Moniki Bujanowskiej na hasło „SLOWLAW” obowiązuje 5% zniżki na każdy zabieg;)

 

2 Comments

 1. Rafał says:

  A czy przedstawiciel płci drugiej (40+) może również się wybrać na zabieg upiększający? 🙂

  Rafał 🙂

  1. Monia says:

   Otóż Rafale zdziwiłbyś się ilu mężczyzn przychodzi na zabiegi!!! Od mezoterapii (np skóry głowy) po wypełnianie kwasem hialuronowym!

Leave a comment

Your email address will not be published.

Wyrażając swoją opinię w powyższym formularzu wyrażasz zgodę na przetwarzanie przez Centrum Prawa Żywnościowego A.Szymecka-Wesołowska D.Szostek sp. j. Twoich danych osobowych w celach ekspozycji treści komentarza zgodnie z zasadami ochrony danych osobowych wyrażonymi w Polityce Prywatności

Administratorem danych osobowych jest Centrum Prawa Żywnościowego A.Szymecka-Wesołowska D.Szostek sp. j. z siedzibą w Warszawie.

Kontakt z Administratorem jest możliwy pod adresem biuro@food-law.pl.

Pozostałe informacje dotyczące ochrony Twoich danych osobowych w tym w szczególności prawo dostępu, aktualizacji tych danych, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia danych oraz wniesienia sprzeciwu na dalsze ich przetwarzanie znajdują się w tutejszej Polityce Prywatności. W sprawach spornych przysługuje Tobie prawo wniesienia skargi do Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych.