O Blogu

Paragrafy, pozwy, skargi, opinie, rozprawy. Terminy na wczoraj, na dziś, na jutro. PĘD I POŚPIECH. Wielozadaniowość. Obiad znów zjedzony przed ekranem komputera, bo może uda się wtedy „popchnąć” jakąś ofertę, odpisać na maila lub umówić spotkanie. Każda minuta na wagę złota. Brzmi znajomo? Masz ochotę krzyknąć STOP? Zatrzymać się, odetchnąć, oderwać?

W takim razie #slowlaw jest właśnie dla Ciebie!

Nasz blog dedykujemy głównie prawniczkom, którymi same jesteśmy. Chcemy pokazywać, że w życiu z aktami pod pachą też może być zabawnie (POZA PRAWEM).

Znajdziesz u nas pomysły na ciekawy wieczór, warsztaty, recenzje książki i filmu, inspiracje modowe a także poczucie wspólnoty w życiowych rozterkach „kobiety-pracującej”, często jednocześnie szefowej, żony i matki (COŚ DLA DUSZY I CIAŁA).

Nie zabraknie historii i wywiadów z ludźmi – prawniczkami i prawnikami, którzy kochają swoją pracę i dla których „prawo to życie”, którzy praktykują z uśmiechem na ustach a jednocześnie realizują swoje pasje, a także z tymi i o tych, którzy zrzucili jarzmo prawa i podążyli drogą swojej (innej) pasji. Może Ty też – pomimo studiów, aplikacji i praktyki – wciąż poszukujesz swojej drogi? Zobacz zatem, co szykujemy dla Ciebie (LUDZIE A PRAWO).

Prawo to także miejsca – przede wszystkim kancelaria – jak ją urządzić, jak ją prowadzić? Ale nie tylko. To także mikrokosmos sali rozpraw i urzędowego korytarza. To również osobliwości innych kultur prawnych, które chcemy dla Was i wspólnie z Wami odkrywać (PRAWNICZE MIEJSCA).

Bądźcie z nami Dziewczyny! Niech #slowlaw będzie naszą zieloną łąką, motylem, głębokim oddechem i uśmiechem w naszym zwariowanym prawniczym świecie.

 

Zdjęcia: Katarzyna Wiśniewska Fotograf

Makijaż: Aga Bora

Literki: makeitWOW

Studio Bajka w Warszawie

Koszule - Macieja i Filipa <3 🙂