Pracownicy z Ukrainy – jak pozyskać ich do swojego przedsiębiorstwa?

pracownicy z Ukrainy
Dodane przez użytkownika Damek | 01-03-23

W ostatnim czasie na polskim rynku pracy zauważalny jest znaczny wzrost liczby pracowników z Ukrainy, którzy decydują się na pracę w Polsce. Wiele polskich firm korzysta z ich usług, a pracownicy z Ukrainy są bardzo cenieni za swoją pracowitość, zaangażowanie oraz zdolności techniczne i językowe. Jednak dla wielu przedsiębiorców, którzy chcą zatrudnić specjalistów z Ukrainy, proces rekrutacji może być trudny i skomplikowany.

Po pierwsze, przedsiębiorcy muszą poznać specyfikę rynku pracy w Ukrainie, w celu określenia, w jaki sposób dotrzeć do najlepszych kandydatów. Powinni oni zwrócić uwagę na specyfikę ukraińskiego rynku pracy, kultury biznesowej, a także wymogów formalnych związanych z zatrudnieniem obcokrajowców w Polsce.

Po drugie, przedsiębiorcy muszą zwrócić uwagę na istotne kwestie, takie jak umiejętność porozumiewania się w języku polskim oraz znajomość specyfiki branży, w której firma działa. Przedsiębiorcy muszą również zdawać sobie sprawę z różnic w kulturze i podejściu do pracy pomiędzy Polską i Ukrainą.

Dlatego warto skorzystać z usług specjalistycznych firm, które zajmują się rekrutacją pracowników z Ukrainy. Firma rekrutacyjna może pomóc w znalezieniu najlepszych kandydatów z Ukrainy, a także wesprzeć w procesie ich zatrudnienia, w tym w uzyskaniu wiz i pozwoleń na pracę. Warto podkreślić, że rekrutacja specjalistów z Ukrainy może przynieść wiele korzyści dla polskich firm, takich jak zdobycie nowych umiejętności technicznych, zwiększenie konkurencyjności na rynku, a także wzbogacenie kulturowe i językowe środowiska pracy. Jednak warto pamiętać, że należy podejść do procesu rekrutacji z odpowiednią starannością i wiedzą o specyfice rynku pracy w Ukrainie, aby osiągnąć najlepsze efekty.

Agencja pracy – pracownicy z Ukrainy do Twojej firmy

Każdy pracodawca ma świadomość tego, jak trudno znaleźć odpowiednich pracowników zagranicznych. Problem pojawia się już na etapie określenia miejsca poszukiwań. Pracowników z Ukrainy jest na rynku wielu, ale dotarcie do nich może nie być łatwe.

Agencja pośrednictwa może bardzo w tym pomóc. Dobre firmy szybko znajdują potencjalnych kandydatów na terenie Polski, ale też sprowadzają ich z zagranicy. Najlepsze biura posiadają szeroką bazę, przez co odpowiednich wykonawców zadań mogą znaleźć pracodawcy z niemal wszystkich branż.

Sprawdzony pracownik z Ukrainy

Nie ma wątpliwości, że pracownik z Ukrainy to często osoba dobrze wykwalifikowana, świetnie nadająca się na dane stanowisko – najlepszych pracowników z Ukrainy znajdziesz dzięki Kono.jobs.

Szukając pracowników ukraińskich, nie chodzi o to, żeby znaleźć kogokolwiek, ale o to, aby podpisać umowę z osobą, która wniesie do firmy wartość dodaną. Ważne są też cechy czysto ludzkie, takie jak lojalność i uczciwość. Pracownicy z Kono, czyli jednej z renomowanych agencji pracy, to osoby zweryfikowane. Biuro kontaktuje pracodawców z osobami kompetentnymi, na których można polegać.

Pracownicy z Ukrainy ze wsparciem praktycznym i formalnym

Warto mieć świadomość tego, że znalezienie pracowników z Ukrainy to co najwyżej połowa sukcesu. Otóż osoby z obywatelstwem z tego kraju potrzebują w Polsce pozwolenia na pracę. Co więcej, często nie mają karty pobytu ani innego dokumentu legalizującego.

Innymi słowy, przed pracodawcą może stać wiele wyzwań formalnych. Między innymi dlatego warto skorzystać w tej kwestii z pomocy agencji pracy. Pracownicy z Ukrainy są przez nią kompleksowo obsługiwani. Biuro pomaga w uzyskaniu wszystkich niezbędnych dokumentów i gwarantuje możliwość legalnego podjęcia pracy w Polsce.

Kolejna kwestia to aspekt praktyczny. Sprowadzenie pracownika z zagranicy wymaga zapewnienia mu noclegu i ewentualnego dojazdu do miejsca wykonywania czynności zawodowych. To sporo zachodu oraz niemałe wydatki. Niemniej można też zrobić to bez wysiłku i oszczędnie, jeśli sprawą zajmie się agencja pośrednictwa pracy.

Wsparcie w rekrutacji

Nie wszyscy pracownicy z Ukrainy potrafią porozumiewać się w języku polskim. Choćby z tego powodu rekrutacja może się okazać bardzo wymagającym zadaniem. Podobnie jak sprawdzenie autentyczności wykształcenia i doświadczenia kandydata z Ukrainy. Dobre agencje, w tym wspomniane wcześniej biuro Kono, pomagają również na tym etapie.

Zapewniają wsparcie tłumacza oraz weryfikują zapisy w CV. Co więcej, pracodawca może również liczyć na wsparcie doradcze. Specjaliści podpowiadają, jaki profil osoby będzie optymalnym wyborem w przypadku poszczególnych stanowisk.

Obecnie pracownicy z Ukrainy są bardzo cenni dla polskich przedsiębiorstw z wielu branż. Ich pozyskiwanie na własną rękę nie jest jednak proste. Staje się jednak całkiem łatwe z pomocą kompetentnej agencji. Pomoże ona zarówno w znalezieniu odpowiednich osób, jak i na etapie ich zatrudnienia i organizacji pracy oraz życia w Polsce.